Националният ни отбор по баскетбол победи Норвегия с 91:69 в третия си

...

Смазахме Норвегия на баскетбол

Националният ни тим по баскетбол победи Норвегия с  91:69  в третия си мач от група „ J “ на предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2025. Така възпитаниците на Росен Барчовски се изкачиха на първото място в групата си.

Срещата в „ Арена Ботевград “ започва добре за „ лъвовете “, които взеха ранна преднина от 5:0. В хода на първата четвърт задатъкът на българските национали бе и над 10 точки. Все отново Норвегия се съвзе, а първата част приключи при резултат 20:14 в наша изгода. Във втората четвърт още веднъж владеехме самодейността, а в края й България поведе с 16 точки – 50:34.

В третата четвърт България още веднъж бе по-резултатният тим. През цялото време националите ни държаха в надзор нещата и даже повишиха преднината си на повече от 20 точки. Последните 10 минути темпото ни спадна и скандинавците вкараха повече точки, само че това нямаше значение, защото крайната победа бе за българските национали.

Константин Костадинов се показа ослепително за България – 19 точки и 9 битки при 8/10 пукотевица от игра. Иван Алипиев също се включи мощно с 18 точки, а Павлин Иванов способства с 12 точки и 6 асистенции.
Източник: plovdiv-online.com